Vardanyan faylları Epşteyni kölgədə qoyacaq - Sabiq nazir
Bu gün aydın görünür ki, Mehman və Emin Hüseynov qardaşları qəsdən Rusiya xüsusi xidmətlərinin Azərbaycana qarşı informasiya hücumunun alətinə çevriliblər. Onların “Qərbi Avropa”da yerləşməsi yalnız “ləqəb” və ya maskalama məqsədini daşıyır.
Bakupost.az xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycanın keçmiş xarici işlər naziri, politoloq Tofiq Zülfüqarov bildirib.
Sabiq nazirin qeyd edib ki, Vardanyan haqqında çəkilən film Kreml üçün bir siqnal rolunu oynayıb:
“Bu film, maliyyə “paltaryuyanı” kimi xarakterizə olunan Rusiya elitasının Azərbaycanda yerləşən təsirini, həmçinin “qüvvət və sərvət” məsələlərindəki təhdidi vurğulayır.
Mütəxəssislər hesab edir ki, Vardanyan hökmündən sonra daha sənədli və detallı açıqlamalar verəcək, rəqəmlər və tarixlər təqdim edəcək. Bu açıq danışıq, ehtimal ki, Rusiya daxilində siyasi dəyişikliklərə hazırlaşanlar üçün əsas təbliğat trigerinə (hər hansı prosesin başlamasını gücləndirən faktor) çevriləcək.
Vardanyan faylları, analoqu olmayan məlumatlar kimi, Epşteyn qalmaqalları ilə müqayisə edilərək diqqətlə izlənilir. Hazırda ictimaiyyət və ekspert dairələri, bu məlumatların mediada yayımlanmasını gözləyir".